7 чудес Харкова
Памятник Т.Г.Шевченку
Успенський собор
Сім чудес Харкова – це сім історичних та культурних монументів, які були обрані на конкурсі «Сім чудес Харкова» у липні 2008 року.

Держпром За підсумками голосування 2008 року перше місце зайняла будівля Будинку державної промисловості, побудована в 1928 році. За неї проголосувало близько 1,3 тис. чоловік, що живуть в Україні і в інших країнах світу.

До числа переможців також увійшли комплекс Успенського собору (найвища будова в Харкові - 89,5 м - ІФ), пам'ятник Тарасу Шевченку, Кафедральний собор Благовещенський, комплекс "Дзеркальний струмінь", Будинок зі шпилем в центрі міста і Покровський собор. Конкурс проводився за ініціативою Харківської обласної організації, Спілки архітекторів та за підтримки міської ради. Макети будівель, що перемогли, виставили на площі Архітекторів.

Памятник Т.Г.Шевченку

Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам’ятник Т. Шевченку було зведено у 1935 році біля входу в сад імені Тараса Шевченка.Пам’ятник вважається найкращим серед більш ніж 250 інших пам’ятників Тарасові Шевченку в усьому світі.

Знадобилося понад рік, щоб створити цей витвір мистецтва. 16,5-метровий пам’ятник включає в себе бронзову статую Шевченка (5,5 метра), що стоїть на круглому постаменті з природного силікату, який оточують 16 менших за розміром постаментів з бронзи, що відображають історію України та героїв з творів Тараса Шевченка.

Фонтан Дзеркальний струмінь

Фонтан «Дзеркальний струмінь»

Фонтан «Дзеркальний струмінь» – одна з найвидатніших архітектурних споруд в Харкові і перебуває під захистом ЮНЕСКО. Він розташований на вулиці Сумській навпроти Оперного театру і є одним із символів Харкова.

Цей фонтан було побудовано в 1947 році на честь перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.Тепер навкруги нього розкинувся невеличкий мальовничий сквер, там також є павільйон, з-під якого тече дзеркальний струмінь. Перед фонтаном посаджено гарні клумби, а за ним ви знайдете романтичний ставок неправильної форми.

Дзеркальний струмінь є одним з найулюбленіших місць для зустрічей і відпочинку харків’ян.

Покровський собор

Покровський собор

На території монастиря знаходиться декілька будівель: Покровський собор, церква в ім’я Озерянської Божої Матері, Харківська архієрейська резиденція і духовна семінарія.

Його засновниками були козаки, які звели собор у 1689 році як частину укріплень. У XVI столітті приміщення Покровського Собору використовували для занять студентів Харківського коледжу, де у 1759-1764 роках викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода.

На цей момент Покровський собор є найстарішим кам’яним пам’ятником архітектури національного значення в Харкові.

Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

Цю церкву, яскравий приклад неовізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею, було побудовано між 1889 і 1901 роками за проектом місцевого архітектора Михайла Ловцова.Cобор здатний вмістити 4 тисячі чоловік. Церква є кафедральним собором Харківської єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату).

Католицький Патріарх Афанасій III та кілька святих єпископів поховані в соборі.

Успенський собор

Успенський собор

Собор стоїть на Університетському пагорбі на березі річки Лопань; його можна побачити з будь-якого куточка центра міста.

Дзвіницю Собору, яку виконано у неокласичному стилі, побудували в 1820-1830-х роках, а висота всієї будівлі сягає 90 метрів. До ХХІ століття собор вважався найвищою будівлею у місті.

Після реставрації 1980 року у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики; для цього там було встановлено орган, який виготовили в Чехословаччині.

Успенський собор

Житловий будинок зі шпилем

Житловий будинок зі шпилем розташовано на площі Конституції.